Integrirani nastavni dan

Povodom nadolazećih božićnih i novogodišnjih blagdana, 13. prosinca 2019. učenici naše škole imali su integrirani nastavni dan. Dio učenika ga je realizirao odlaskom na terensku nastavu u Osijek prilikom čega su sudjelovali na manifestaciji „Božićna bajka u osječkom tramvaju“. Tako su se kroz zabavni blagdanski sadržaj, upoznali s ovom vrstom prijevoza i ujedno se educirali o tramvaju kao ekološki prihvatljivom načinu prijevoza. Učenici su s užitkom pratili interaktivnu, edukativnu i zabavnu božićnu predstavu koja se odvijala u tramvaju i na kraju se obradovali slatkim poklonima. Ovu božićnu avanturu našim učenicima omogućili su članovi Lions kluba Brođanka iz Slavonskog Broda, prilikom čega im se zahvaljujemo.

Ostatak učenika naše škole ovaj je dan obilježio raznolikim, zanimljivim i motivirajućim kreativnim aktivnostima na temu Božića u veseloj predblagdanskoj atmosferi. Tema Božića se obradila u svim nastavnim predmetima kroz: pjevanje, crtanje, igre, vježbe opuštanja i istezanja, slušanje glazbe, rad na računalu, izradom plakata, izradom božićnih ukrasa… Važno je naglasiti da su nam se ovom prigodom pridružili roditelji s kojima se ostvarila pozitivna, partnerska suradnja u svim aktivnostima. Roditelji su imali priliku na konkretnim primjerima upoznati se s odgojno-obrazovnim postupcima učitelja, razmijeniti savjete, ideje i iskustva pomoću kojih mogu adekvatno pratiti, kontrolirati i usmjeravati rast i razvoj vlastitog djeteta. Cijelog je jutra u našoj školi bilo veselo, užurbano i bučno. Zajedničkim trudom i timskim radom izradile su se: božićne čestitke, kuglice, vijenci, domaći kolači, te mnoge druge delicije i ukrasi za humanitarnu prodaju. Roditelji su bili oduševljeni međusobnim druženjem i sudjelovanjem u zajedničkim aktivnostima. Ovim putem im se zahvaljujemo na aktivnom uključivanju i prihvaćanju ovakvog oblika suradnje koji proizlazi iz zajedničkih ciljeva, interesa i potreba, a na dobrobit njihove djece. Naše prekrasne radove ćete moći kupiti na 2. Humanitarnom adventu u Lutvinci, 18. prosinca 2019. Sav prikupljeni novac poklanja se Klubu “Plavi cvijet“, Klubu roditelja i osoba s poteškoćama šireg autističnog spektra Slavonski Brod.

Andrea Gašpar Čičak