Ivona Jerković Jakubiv, Marta Prohaska, Katarina Šarčević Ivić-Hofman

Osnovni je preduvjet za pravilan rast i razvoj je pravilna prehrana djece i mladih, a odrasli (roditelji, odgajatelji i učitelji) svojim primjerom potiču dijete na usvajanje zdravih prehrambenih navika. Pravilna prehrana s raznovrsnim izborom namirnica te dostatnom količinom obroka može osigurati pravilan rast i razvoj, osjećaj sitosti i zadovoljstva, dobru tjelesnu kondiciju, mentalne sposobnosti i imunološke funkcije. Djeci je važno pružiti kvalitetnu prehranu i omogućiti usvajanje pravilnih prehrambenih navika, budući da se prehrambene navike stečene u djetinjstvu nastavljaju i u odraslo doba.

Učenici su pravili voćnu salatu, cijedili voće za prirodni sok, izrađivali piramidu zdrave prehrane te kušali voće i povrće. Kroz različite tjelesne aktivnosti i senzibiliziranjem učenika o zdravoj prehrani, poticalo se na usvajanje navika zdravog načina života.

S7
IZRADILI UČENICI IVAN KOLOBARIĆ I MATEJ MAMIĆ