Mjesec zdravlja

Mjesec zdravlja

I ove školske godine smo travanj posvetili različitim aktivnostima usmjerenim unaprjeđenju kvalitete zdravlja učenika naše škole!

Nastavne teme, ali i aktivnosti između nastavnih sati bile su posvećene: održavanju osobne higijene, zdravoj prehrani, upoznavanju zdravstvenih ustanova i djelatnika, poticanju učenika na svrsishodno provođenje slobodnog vremena i raznim tjelesnim aktivnostima.

Isto tako, učenici su vježbali načine pružanja prve pomoći kod manjih ozljeda (kako pravilno zalijepiti flaster, zamotati zavojem ruku, izmjeriti temperaturu i slično) i upoznali su se sa sadržajem u maloj kućnoj ljekarni: zavoji, sterilne gaze, razni lijekovi, toplomjer i ostali pribor. Nadalje su razgovarali o tome što učiniti ako se nađu u situaciji da susretnu ozlijeđenu osobu (kako postupiti i slično).

Fotografije određenih aktivnosti možete pogledati galeriji!

Andrea Gašpar Čičak