Koju srednju školu odabrati?

Poštovani učenici osmog razreda, roditelji te svi ostali koji se želite informirati o upisu u srednju školu 2020.:
Hrvatski zavod za zapošljavanje izdao je letak u kojem su navedena sva zanimanja odnosno programi srednjoškolskog obrazovanja koji se mogu upisati u Brodsko-posavskoj županiji.

Učenici s teškoćama koji žele nastaviti obrazovanje u srednjoj školi po posebnom programu te koji su za isto dobili preporuku Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, u školskoj godini 2020./2021. mogu pohađati sljedeće programe:

NJEGOVATELJ – Srednja medicinska škola Slavonski Brod,
POMOĆNI LIMAR – Industrijsko obrtnička škola Slavonski Brod,
POMOĆNI KROJAČ – Obrtnička škola Slavonski Brod,
POMOĆNI SOBOSLIKAR I LIČILAC – Obrtnička škola Slavonski Brod,
POMOĆNI BRAVAR – Industrijsko obrtnička škola Nova Gradiška i
POMOĆNI KUHAR I SLASTIČAR – Industrijsko obrtnička škola Nova Gradiška.

Učenici koji zbog određenih subjektivnih ili objektivnih razloga neće upisati neki od navedenih srednjoškolskih programa imaju mogućnost nastavka školovanja u OŠ “Milan Amruš” po posebnom programu za stjecanje kompetencija u aktivnostima svakodnevnog života i rada uz individualizirane postupke do 21. godine života.

Za sve dodatne informacije stojim vam na raspolaganju!

Marina Sedlo, mag. paed.
stručni suradnik pedagog